BITCOIN UNIKA GŁĘBOKIEJ KOREKCJI NIEDŹWIEDZIEJ, JAKO ŻE DZWONEK OBIECUJE NOWE BODŹCE

Bitcoin utrzymywał się na stałym poziomie powyżej $9,100, ponieważ przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell zobowiązał się do rozważenia dodatkowych bodźców.
Para BTC/USD odzyskała wcześniej ponad 150 procent z niskiego poziomu ekspansywnej polityki Fedu z 13 marca.

Analityk powiedział, że Bitcoin Revolution może wznowić tendencję wzrostową do lub powyżej 10.000 dolarów.
Bitcoin był nieruchomy na początku środowej sesji handlowej, ponieważ inwestorzy odmówili przełamania jego ceny poniżej konkretnego poziomu wsparcia w wysokości 9.100 dolarów.

Ostrożne podejście wynikało z niepewności na tradycyjnych rynkach. We wtorek dwaj czołowi amerykańscy politycy gospodarczy zobowiązali się do rozważenia dodatkowej ulgi w celu ochrony przedsiębiorstw i rynku pracy w obliczu odradzania się spraw COVID.

OGRANICZENIE KATASTROFY

Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin i przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wydali oświadczenie, że ich pakiet pomocowy o wartości 2 bilionów dolarów wkrótce wygaśnie w lipcu. Pan Mnuchin wyjaśnił, że rząd USA włączył „ważne cechy“, aby pomóc „niektórym gałęziom przemysłu“ przetrwać pandemię.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
W międzyczasie, Pan Powell zwrócił uwagę na ożywienie w zatrudnianiu, wydatkach i innych działaniach gospodarczych w związku z ponownym otwarciem stanów USA. Ostrzegał również przed powolnym wzrostem, ponieważ większość firm wymaga od ludzi wychodzenia z domów. Bliskie kontrakty osobiste zwiększają szanse na złapanie COVIDa.

„Hipotetycznie, drugi wybuch zmusiłby rządy i ludzi do ponownego wycofania się z działalności gospodarczej“, powiedział pan Powell. „Najgorsze byłoby podważenie zaufania publicznego, co jest tym, czego potrzebujemy, aby wrócić do wielu rodzajów działalności gospodarczej, która angażuje tłumy.“

Komentarze Powella malowały ponury obraz amerykańskiej gospodarki. Przybyli również, gdy Kalifornia i Floryda były świadkami gwałtownego wzrostu liczby nowych przypadków COVID i rosnącej hospitalizacji. Niemniej jednak, amerykańskie akcje utrzymywały się na poziomie zysków z drugiego kwartału, ponieważ inwestorzy mierzyli ryzyko rosnących infekcji w stosunku do obietnic dodatkowych pakietów stymulacyjnych.

Zaskakująco dobre wyniki akcji mogą zapobiec dalszej tendencji spadkowej na rynku Bitcoinów.

spx, s&p 500, wall street, rezerwa federalna
Wykres SPX pokazujący imponujące 1,5-procentowe odbicie we wtorek. Źródło: TradingView.com

Benchmark S&P 500 wzrósł o 1,5%, a Nasdaq – o 1,9%.

BITCOIN UNIKA NIEDŹWIEDZIEJ KOREKCJI

Bitcoin, który mniej więcej w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyprzedził S&P 500, ograniczył swoją korektę w dół, ponieważ indeks amerykański wzrósł w tym tygodniu.

Bitcoin, btcusd, kryptocurrency, xbtusd, btcusdt
Wykres cen BTC/USD przedstawiający trend boczny od maja 2020 roku. Źródło: TradingView.com

Górna kryptokurna waluta utrzymywała konkretny poziom wsparcia powyżej 9 100 dolarów w środę o małej objętości i niestabilności. Rosnąca liczba przypadków COVID rozmyła krótkoterminową perspektywę rynku dla inwestorów.

W międzyczasie jeden z traderów skomentował, że perspektywy Bitcoin’a pozostają bycze tak długo, jak długo Fed będzie wprowadzał pieniądze do gospodarki.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.